PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=511}

Chungking Express

Chung hing sam lam
7,9 18 890
ocen
7,9 10 1 18890
8,2 23
oceny krytyków
Chungking Express
powrót do forum filmu Chungking Express

Kiedy zaczynam oglądać jakiś film azjatycki spodziewam się czegoś magicznego bo prawie wszystko inne co związane jest z tamtym kinem uważam za beznadziejną zgebre i chłam. "Chungking express" należy do tych debilnych filmów chociaż początek ma wielce obiecujący. Facio którego hasło na paeger brzmi dozgonna miłość, kobieta zawsze ubrana w płaszcz i okulary bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie padać, puszki ananasów. Potem zostaje tylko California Dreamin Mamas and Papas i wielkie zero. Tym którzy jeszcze nie widzieli tego szajsó polecam pierwsze 30 min. a później można spokojnie wyłączyć telewizor.

ocenił(a) film na 10
entyn

oj oj...
Na pewno fanom "Planety Małp", "Szeregowca Rayana", "American Beauty" i innego badziewia prosto z Hollywood film ten podobac się nie będzie, wieć nie dziwi mnie Twoja opinia. Stanowczo za mało jest u nas kina azjatyckiego (które sprowadza sie tylko do japońskich horrorów i filmów z Dżeki Czanem, echem...). Polecam jeszcze raz obejrzenie filmu...

kardamon

Wypraszam sobie takie wstawki. Mnie akurat podobał się i Chungking Express i American Beauty i nie zyczę sobie takiego szufladkowania.

ocenił(a) film na 10
kardamon

Ten film jest bardzo dobry. Ale kurwa mowiac ze Szeregowiec to badziewie chyba troche galopujesz za bardzo, a American Beauty raczej bardzo udany film. Wiec z czym ty tu wyjezdzasz. Wyluzuj, zarowno filmy z Azji jak i USA moga byc arcydzieBami w swoich kategoriach. Chungking Express i Szeregowiec Ryan to swietne przyklady. peace

GhostFace

Zgadzam się, ale czemu nazywasz się GhostFaceKillah, a avatara masz Mos Defa, hehe? Bez urazy, pozdrawiam bo widze, że jesteś hip-hopowa głowa.

ocenił(a) film na 10
pocoz

hmm, uwielbiam Ghostface'a ale avatar Mos Defa jest zajebisty, wiec zmiksowalem, ale spoko rozrozniam ich. pozdr

ocenił(a) film na 10
GhostFace

Temat z 2003 roku po co odkopywać takiego trupa :P

entyn

"Kiedy zaczynam oglądać jakiś film azjatycki spodziewam się czegoś magicznego bo prawie wszystko inne co związane jest z tamtym kinem uważam za beznadziejną zgebre i chłam. "

Skoro tak podchodzisz do filmów azjatyckich to po co w ogóle tracisz czas ???

Mi film się bardzo podobał. Wspaniały klimat, humor i to coś co sprawia, że film jest cudowny.

ocenił(a) film na 8
entyn

etyn ? chyba kretyn, film wspanialy masz ograniczony gust filmowy i to bardzo.Azjatyckie kino jest wspaniale a jak chcesz siedziec w choliwodzkich produkcjeach to nie komentuj kina azjatyckiego w ten spoób tylko zostań przy tych chłamach.

entyn

"potem pozostaje tylko... wielkie zero"..bez komentarza..wróć do horrorów (i to tych prostszych w odbiorze abyś nie musiał wyłączać telewizora)i może nie zabieraj się więcej do oglądania "azjatyckich filmów"...

nekromantik

Ja sie zgodze z ta opinią. Chociaż nie uważam wcale, że film jest nie warty obejrzenia w ogóle, czy choćby nawet te pierwsze 30 minut. Ale przyznać musze ze te pierwsze 30 minut wspaniale zapowiadało dalszą część. Klimat nieprzespanej nocy, samotność, lekko dżezująca muzyka w tle i na prawdę kilka świetnych tekstów (m.in."miłość kończy się o świcie"). W drugiej natomiast części (tej gorszej) już tego nie ma. Film traci już swój klimat. W kółko do znudzenia wręcz leci ta sama muzyka, aktorka, grająca kuzyknę szefa knajpy drażni swoim wyglądem i zachowaniem. Szkoda ze te pierwsze 30 minut nie trwało więcej.

McGregor_2

Faktycznie, pierwsza nowelka jest o wiele lepsza od drugiej (co nie znaczy, że druga jest kiepska), mogłaby trwać dłużej. Poza tym w filmie jest dużo aluzji i przenośni, jak to w kinie azjatyckim, nie powinno się wszystkiego odbierać na poziomie dosłownym drogi etynie! Ja uważam, że film jest rewelacyjny i polecam:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones