PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=511}

Chungking Express

Chung hing sam lam
7,9 18 895
ocen
7,9 10 1 18895
8,2 23
oceny krytyków
Chungking Express
powrót do forum filmu Chungking Express

Niezwykły ...

ocenił(a) film na 7

Jest to film niezwykły. Jeśli ktoś spodziewał się po filmie z Hong Kongu jakiejś strzelaniny, kung-fu czy czegoś tam jeszcze, to ten film na pewno zmieni jego zdanie. Zamiast jakiegoś mordobicia, mamy tu wspaniałą historię miłosną dwojaga ludzi, którzy boją się do swojego wzajemnego zainteresowania sobą przyznać. W pewien sposób cierpią. Przywiązują wagę do przedmiotów, które często sprawiają wrażenie, iż są im najbliższe. Lgną ku sobie i nie są w stanie tego zatrzymąć, ale boją się do tego przyznać. A na dodatek często leci wpadjąca w ucho piosenka "California Dream" która jest w sumie nie tylko motywem przewodnim tego filmu, ale jeszcze właśnie to słowo Dream pokazuje nam w czym rzecz. Oto bowiem, oni obydwoje wciąż śnią na jawia, śnią o miłości, której się boją ...

ocenił(a) film na 7
Lord___Sidious

Sprostowanie
No tak pomyliłem się co do tytułu piosenki. Tak na prawdę brzmi on "California Dreamin'" więc trochę go skróciłem ;). A tak przy okazji to jego chyba najsłynniejszą wersję śpiewali "The Mamas and The Papas". Tak przynajmniej mam na soundtracku z ... "Forresta Gumpa" ;) W końcu to są filmy z tego samego roku, choć w Polsce weszły z różnicą 5 lat ;) A tak zupełnie na marginesie to w sumie słowo Dream bardziej pasowało mi do postu, a już zupełnie na marginesie jest to, że właśnie słucham tej piosenki. " ... and the sky is grey ... "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones